Nasze Babcie wiedziały jak stworzyć miksturę po której kwiaty rosną „jak na drożdżach”

 

Przygotowanie tej odżywczej mikstury jest bardzo proste. Potrzebujesz do jej stworzenia 3 składników w takich proporcjach:

  • świeże mleko – 100 ml
  • woda – 1 litr
  • jod – 3 krople (można go kupić w sklepach z zdrową żywnością i ziołami)

 

…oczywiście warto, aby to było mleko od krowy (najlepiej kupione na wsi, a nie to coś przypominające mleko, co leży na półkach sklepowych), aby to była czysta woda (np. ze studni, deszczówka), a nie chlorowana z wodociągu miejskiego.

 

Jak masz te wszystkie składniki, to co trzeba zrobić? – wlewasz wodę np. do szklanego naczynia, następnie do tej wody wlewasz mleko oraz dodajesz jod i mieszasz je ze sobą (możesz wstrząsnąć tym płynem, jeśli masz zamykane naczynie/pojemnik). Bardzo ważne jest, aby przed dokarmianiem roślin tym nawozem, godzinę wcześniej, podlać je czystą wodą. Po tej ok. godzinie, do każdej doniczki, na mokrą ziemię, wlewa się średnio po 3 – 6 łyżek mlecznej mikstury (oczywiście zależy to od wielkości doniczek). Swoje kwiaty można podlewać tym roztworem co 2 tygodnie.

 

Co jest tutaj ciekawe – tą samą miksturą, można raz na jakiś czas, spryskać liście i łodygi roślin, dzięki czemu ochroni się je przed różnymi szkodnikami (np. przed mączniakiem prawdziwym, przędziorkami, czy nawet owadami łupieżczymi).

Warto pamiętać, że wszelkie sukulenty, kaktusy oraz palmy, nie lubią tego nawozu, także lepiej ich nie podlewać tym roztworem.

Czy tylko kwiaty można podlewać mlecznym nawozem?

Nie. To jest tutaj piękne, że ten niezwykle tani i zdrowy dla środowiska nawóz, możemy stosować również do podlewania warzyw takich, jak: pomidory, ogórki, kapusty, bakłażany.

 

Czytaj dalej

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!