Nasze Babcie wiedziały jak stworzyć miksturę po której kwiaty rosną „jak na drożdżach”

O wszystko trzeba dbać. Tak samo jest w przypadku kwiatów – zarówno tych w ogrodzie, jak również tych w domu. Nie wystarczy samo podlewanie wodą, aby nasze kwiaty rozwijały się jak należy, czy też żeby w końcu pięknie zakwitły. Nasze babcie znały świetną metodę, która powodowała, że ich rośliny kwitły ponadprzeciętnie…

Tajemnica zdrowych i pięknych kwiatów

Każdy, kto uwielbia kwiaty – chce, aby rosły one zdrowo i pięknie kwitły. Ogród „obsypany” kwiatami (czy też parapety przy oknach w domu) jest w pewnym sensie nagrodą dla ludzi, którzy się im poświęcili, dbając o nie przez cały sezon. Wymaga to sporo czasu, pracy i przede wszystkim dużo cierpliwości.

Jednym z takich ciekawych sekretów naszych babć jest to, że podlewanie kwiatów wodą jest niewystarczające – trzeba je dodatkowo nawozić. Niby nic niezwykłego, niby jest to takie normalne dla wielu ludzi, ale najciekawsze w tym „sekrecie” jest to, czym nawozić nasze kwiaty, aby odwdzięczyły się nam godnym podziwu wyglądem i kwitnieniem – otóż należy zasilać je mlekiem.

 

 

Mleczna, odżywcza mikstura dla roślin

Jest to coś niesamowitego w czasach, kiedy mnóstwo ludzi zafascynowało się drogimi i zarazem bardzo szkodliwymi dla natury środkami chemicznymi do nawożenia i „ochrony roślin”. Ten produkt mamy praktycznie „pod ręką”, kosztuje niewiele, a można z niego zrobić w bardzo łatwy sposób nawóz do roślin, które zaczną rozwijać się jak szalone dzięki niemu. Okazuje się, że mleczna odżywka dostarcza roślinom ważne dla nich mikroelementy, a także uzdrawia ziemię (podłoże). Mleko zawiera bakterie, których rozmnażanie w glebie powoduje, że niekorzystne dla korzeni roślin grzyby i pleśnie, nie są wstanie rozwijać się. Podlewanie pelargonii, pierwiosnków, fikusów, róż domowych i innych kwiatów miksturą na bazie mleka spowoduje, że będą znacznie lepiej rosnąć i obficiej kwitnąć.

Jak zrobić nawóz do kwiatów na bazie mleka?

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!