Jak wyhodować szczypiorek w domowych warunkach. Parę szybkich i łatwych do wykonania sposobów.

Żeby uprawiać w domu szczypiorek, potrzeba zaopatrzyć się w parę rzeczy dostępnych w zasięgu ręki: pojemniki z glebą, wodą, dostęp do regularnego podlewania rośliny, oraz warto zaopatrzyć się w cierpliwość. Ona tutaj jest niezbędna. Powoduje to parę niedogodności. Na szczęście występują takie proste sposoby, dzięki którym można uzyskać szczypiorek od 20 dni do nawet 10!

Jak wyhodować szczypiorek

 

 

Sposób pierwszy:

Hodowla szczypiorku w plastikowej butelce jest bardzo prosta i szybka!

Potrzebna jest plastikowa butelka od napoju, najlepiej duża. Odetnij szyjkę, i przetnij butelkę tak jak umiesz na pół.

Kolejny krok to napełnienie butelki trocinami, papierem toaletowym, szmatkami lub innymi środkami zatrzymującymi wilgoć, gdyż ich zastosowanie to zatrzymywanie wilgoci przez długi okres czasu.

Wybierz od pięciu do siedmiu małych cebulek, tak żeby wypełniły wierzch części butelki. Ale przed włożeniem do butelki odetnij kawałek cebulki tak, żeby było widać miąższ gołym okiem.

 

Teraz gdy jest już to przygotowane, wlej od pięćdziesięciu do stu mililitrów wody i przykryj drugą częścią butelki.

Po dłuższym czasie, mniej więcej od piętnastu do trzydziestu dni, cebulka urośnie, a przynajmniej powinna do trzydziestu cm. Ważne! Nie podlewaj jej zbyt często! Podlewanie takiego szczypiorku jest zależne od poziomu wilgoci w pomieszczeniu, w którym się znajduje.

 

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!