Super sposób, który każdy powinien poznać na zagniatanie ciasta bez brudzenia rąk.

Chcesz zrobić ciasto, ale poszukujesz lepszego sposobu na jego zagniatanie, ponieważ lubisz pielęgnować swoje dłonie, a może po prostu nie lubisz się brudzić, pracując w kuchni?

Nie martw się z tego przepisu dowiesz się jak to zrobić, jeżeli jesteś gotów to Zaczynamy!

Jak zagnieść ciasto drożdżowe

Za nim zdradzę ten sekret to jeszcze powiem Ci, że nie musisz przeszukiwać setek stron internetowych, aby znaleźć konkretny przepis na zrobienie pizzy lub upieczenia bułeczek, bo dzięki temu sposobowi zagniatania ciasta będziesz mógł z powodzeniem zrobić wspomnianą pizzę albo bułeczki, a dlaczego ta technika jest tak niezwykła? Bo ciasto nie będzie przylepiać się do twoich dłoni.

Ciasto drożdżowe na ciasta

SKŁADNIKI

  • 150 mililitrów ciepłej wody
  • 150 mililitrów ciepłego mleka
  • 550 gramów mąki
  • 1 jajko
  • 4 łyżki oleju roślinnego
  • 7 gramów suchych drożdży
  • 3 łyżki cukru
  • 1 łyżeczka soli

PRZYGOTOWANIE

Wymieszaj ciepłe mleko i wodę. Temperatura musi mieć 40 stopni, ponieważ drożdże muszą się dokładnie rozpuścić. A teraz dodaj jajko i wymieszaj trzepaczką albo widelcem.

 

suche ciasto drożdżowe

Wsyp do pojemnika mąkę, sól, cukier oraz drożdże.

ciasto drożdżowe na ciasto

Do plastikowej torby wsyp suche składniki, następnie dodaj olej roślinny i wcześniej przygotowaną mieszankę mleczną. Bardzo istotne jest, żeby dobrze wypuścić powietrze z torby i mocno ją związać lub zamknąć.

 

ciasto drożdżowe szybka robota!

Zagniataj ciasto, obracając torbę przez mniej więcej 10 minut, aż do powstania masy.

 

ciasto drożdżowe do pizzy

Jeżeli ciasto już jest zagniecione, poluzuj węzeł na torbie, żeby się nie rozwaliła, kiedy będzie rosnąć. Następnie rób ciasto według przepisu, który wybrałeś na bułeczki bądź pizzę.

 

Znając ten przepis będziesz w stanie zrobić pizzę domowej roboty i nie zapomnij podzielić się tym przepisem szczególnie z tymi, którzy nie lubią brudzić sobie dłoni ciastem, ale co to za praca w kuchni, kiedy człowiek nie pobrudzi sobie rąk?

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!