Jak poczuć się lepiej we własnym domu. 8 ważnych zasad, które należy poznać.

Każdy z nas marzy o swoim wyjątkowym miejscu na ziemi, gdzie będzie mógł się zrelaksować i odpocząć. Często z nadzieją na odprężenie urządzamy swój salon, ustawiamy meble i kanapę w sposób, jaki nam się podoba i co?

No właśnie nic. Wielkie rozczarowanie. Nie dość, że nie potrafimy oddać się relaksowi to jeszcze odczuwamy złą energię, nie do końca wiemy o co chodzi ale jedno jest pewne: nie czujemy się w tym miejscu dobrze.

Aby tego uniknąć, wystarczy zastosować się do kilku zasad feng – shui, które pomogą nam urządzić mieszkanie tak, aby żyło nam się dobrze w naszej przestrzeni.

 

Określenie intencji

To pierwszy krok. Kiedy zdecydujesz się wyeliminować złą energię z Twojego otoczenia, zacznij to robić.

Odkurzanie

Unoszący się w pomieszczeniu kurz, blikuje swobodny przepływ energii. Aby umożliwić energii poruszanie się, odkurz i pozbądź się wszelkich zabrudzeń. Energia mentalna zostanie automatycznie uruchomiona.

Kadzidło

Użyj ulubionych kadzidełek. Jeśli nie posiadasz takich, możesz na dobry początek spróbować dymu z szałwii. Sprawdź jak na Ciebie wpływa, czy Cię uspokaja odpręża.

Poduszki

Dokładnie wytrzep ten element dekoracyjny Twojego wnętrza. Zwłaszcza, jeżeli śpisz w tym miejscu, wytrzeb je starannie i poukładaj. To doda pozytywnej energii.

Klaskanie

To oraz krążenie po popieszczeniach doskonale pobudza energię, która zawisła w powietrzu. Przejdź przez całe mieszkanie klaszcząc, nie pomijaj przy tym żadnego z pomieszczeń.

Toaleta

Przyjrzyj się jej. Dokładnie ją oczyść, przy pomocy sody oczyszczonej oraz octu. Taki roztwór w stosunku 1:1 doskonale ją oczyści, wzmacniając przy tym pozytywne wibracje. Pamiętaj o opuszczeniu deski, to bardzo ważne.

Wdzięczność

Praktyka wdzięczności ma kluczowe znaczenie w dążeniu do szczęścia i wzbudzaniu pozytywnej energii. Każdego dnia pomyśl, za co jesteś wdzięczny. Mogą to być zarówno proste rzecz, jak to, że świeci słońce, jak i bardziej skomplikowane. Powiedz głośno za co wyrażasz wdzięczność, a najlepiej zapisz to na kartce lub w specjalnym do tego przeznaczonym dzienniczku.

Pamiętaj, że trzeba się nauczyć cieszyć najpierw z małych rzeczy, aby później dostrzegać te wielkie. Wpływa to fantastycznie na utrzymanie energetycznej równowagi.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!