Słodycze twarogowe – Co weekend je robię. 20 min i gotowe. I nie boję się, że przytyję

Każdy z nas chce jeść dobrze i smacznie zachowując przy tym smukłą sylwetkę. Głównym grzechem jest sięganie po słodycze.

Istnieje jednak sposób zrobienia samodzielnie pysznych łakoci, które są niskokaloryczne. Otóż są to słodycze twarożkowe. Twaróg posiada różną zawartość tłuszczu, więc możemy wybrać taki, który nam odpowiada.

 

Ponadto, deser na jego bazie przygotowuje się bardzo szybko, co jest istotne z uwagi na pęd życia w obecnych czasach. Przygotowanie go zajmuje około 20 minut i nie wymaga używania piekarnika.

Słodycze twarogowe – składniki

Przepis na słodkie twarogowe przekąski jest odpowiedni dla wszystkich, gdyż to od naszego uznania zależy, co będziemy chcieli dodać do bazy twarogowej. Oto przykładowe skladniki:

  • kakao
  • wanilia
  • cukier
  • herbatniki – 200 g
  • orzechy – 50 g
  • twaróg niskotłuszczowy – 400 g

Słodycze twarogowe – jak je przygotować?

Twaróg należy rozdrobnić. Można to zrobić w maszynce do mielenia, blenderze lub użyć zwykłego widelca. Herbatniki i orzechy trzeba również drobno zmielić.

Do twarogu dodajemy cukier i wanilię. Mieszamy do uzyskania jednolitej masy, a następnie dorzucamy rozdrobnione orzechy z ciasteczkami i znów mieszamy.

 

Przystępujemy do nadania formy naszym słodyczom.

W tym celu robimy z gotowej twarogowej masy kulki, które obtaczamy w ulubionych produktach. Może to być czekolada, mak, wiórki kokosowe, kawa cappuccino, itp.

 

Gdy skończymy przygotowywanie naszych twarogowych „pralinek”, należy schłodzić je w lodówce około godziny.

Tak przygotowany deser na bazie twarogu jest nie tylko niskokaloryczny i szybki w wykonaniu, ale też nadaje się na każdą okazję. Znajomi i rodzina będą zachwyceni smakiem.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!