Sposób na czystą i pachnącą toaletę bez użycia środków chemicznych.

Czyszczenie toalety to jeden z najmniej przyjemnych domowych obowiązków, które, choć ich nie lubimy, musimy wykonywać regularnie. Co jednak, jeśli powiemy Ci, że jest na to prostszy sposób?

 

Utrzymywanie świeżej i wolnej od zarazków toalety jest bardzo ważne dla zdrowia całej rodziny. Na szczęście dzięki naszym wskazówkom może to się stać łatwiejsze.
Zamiast wyrzucać pieniądze za drogie środki czyszczące zawierające mnóstwo silnych chemikaliów, możesz przygotować domowej roboty środek, który usunie nieprzyjemne zapachy, zabije zarazki i sprawi, że toaleta będzie pachnieć świeżo!

 

 

Będziesz potrzebować:

  • 60 ml soku z cytryny
  • 160 g sody oczyszczonej
  • ½ octu
  • 1 butelkę wody utlenionej
  • 15-20 kropli olejku zapachowego

 

Wykonanie:

Zacznij od wymieszania w małej misce sody z sokiem z cytryny. W innej misce połącz ocet z wodą utlenioną, a następnie bardzo powoli dodawaj tę mieszankę do miski z sodą i sokiem. Na koniec dodaj olejek zapachowy.
Weź łyżkę i uformuj kilka kulek, które ułóż na papierze, by przeschły. Na wyschnięcie będą potrzebować przynajmniej 4 godziny, ale możesz też zostawić je na noc. Gdy będą zupełnie suche, przechowuj je w szczelnie zamkniętym szklanym słoju blisko toalety.

 

Za każdym razem, gdy zauważysz, że toaleta wymaga czyszczenia, wrzuć kulkę. Stosuj 2-3 razy w tygodniu.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!