Oto 5 roślin, które powinny znaleźć się w Twojej sypialni. Dzięki nim zaśniesz w ułamku sekundy.

Większość z nas używa tabletek nasennych, ciepłego mleka, kojącej muzyki, i tym podobnych, aby udać się do krainy snów. Ale czy wiedziałeś, że trzymanie pewnych roślin w Twojej sypialni może sprawić, że będziesz spać jak niemowlę?

 

Jeśli nie jesteś w stanie spać spokojnie, rośliny te pomagają zmienić jakość powietrza w sypialni oraz środowisko wewnątrz pomieszczenia.

 

5 roślin do sypialni, które pomogą Ci zaznać spokojnego snu:

 

1. Aloes

 

 

Ta wewnętrzna roślina zazwyczaj wymaga niewielkiej uwagi w przypadku pielęgnacji. Aloes uwalnia tlen w nocy, co sprawia, że śpimy spokojniej i oddycha nam się lepiej. Poza tym, pomaga również poprawić ogólną jakość snu. Ponadto łatwo się regeneruje, nie wymaga zbyt dużych ilości światła słonecznego, a także nie potrzebuje znacznego podlewania, ponieważ łodygi mają wysokie właściwości zatrzymywania wody.

2. Lawenda

 

 

Ten aromatyczny kwiat, którego często można spotkać na francuskich polach, ma kojący aromat, który pomaga nam się zrelaksować i spokojnie zasnąć. Oprócz tego, że sprzyja zasypianiu, to silny zapach lawendy spowalnia tętno, zmniejsza poziom lęku, a niektóre badania wykazały również, że ma zdolność do skracania czasu potrzebnego do obudzenia się.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!