Najsilniejszy likwidator kleszczy za kilka groszy. Dzięki radom od sąsiada mam spokój przez cały rok

Cieplejsze dni są idealne, aby pobyć na łonie natury. Jednak znajduję się tam jeden z najbardziej niebezpiecznych mieszkańców lasów i łąk – kleszcze. Doradzimy jak naprawdę skutecznie zabezpieczyć się przed tymi groźnymi owadami.

 

Co musisz wiedzieć na początek?

Podstawową profilaktyką przeciw kleszczom są długie spodnie oraz górna część garderoby z długimi rękawami, dzięki czemu mamy odsłoniętą jak najmniejszą część skóry.

Unikaj wysokich traw i krzewów, w nich czyhają się kleszcze. Po powrocie do domu dokładnie obejrzyj całe ciało i sprawdź, czy nie przyczepiły się gdzieś niechciane owady.

 

Sztuczka, która ochroni przed kleszczami

Wystarczy zwykła rolka do ubrań i olejek eteryczny. Wlej na dłonie niewielką ilość olejku eterycznego – kleszcze mają bardzo dobrze rozwiniętą percepcję węchową, a zapach określonych olejków eterycznych jest dla nich bardzo nieprzyjemny – wręcz toksyczny.

Rozprowadź niewielką ilość olejku na powierzchni rolki.

Niewielka ilość nie spowoduje tłustych plam na ubraniach, a wystarczy aby skutecznie ochronić przed owadami. Zanim wyjdziesz z domu, przejdź rolką po ubraniu, zwłaszcza w dolnej części spodni, rękawach i okolicach dekoltu. Nie każdy olejek eteryczny ochroni Cię przed kleszczami. Ważne jest, aby wybrać właściwy.

 

Olejek eteryczny z eukaliptusa

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!