Mniszek lekarski – nadzieja w walce z chorobą nowotworową

Grupa Kanadyjskich badaczy z University of Windsor, przekazała przełomową informację o istnieniu leku, który jest w stanie zwalczyć raka w dwa dni. A to wszystko za sprawą znanego wszystkim mniszka lekarskiego.

Naukowcy podczas badania wpływu wspomnianego korzenia na komórki nowotworowe odkryli, że napój przyrządzany z mniszka jest w stanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka.

Doktorantka Uniwersytetu w Windsorze Pamela Ovadje zgłębiając temat odkryła rozmaite zalety mniszka lekarskiego. Opowiedziała ona niebywałą historię o niesamowitym wpływie codziennego picia wywaru z mniszka lekarskiego na zdrowie pewnej kobiety chorującej na raka.

Temat zaczął nabierać tempa i mimo niedowierzania oraz sceptycznego nastawienia, badacze podejmowali się coraz to większej ilości precyzyjnych badań. Sprawdzano jak picie herbaty z korzenia mniszka lekarskiego wpływa na ich pacjentów. Od samego początku trwania badań w laboratorium wykorzystywano olej z mniszka lekarskiego do leczenia raka jelita grubego, białaczki szpikowej oraz raka trzustki.

Wykazano, że mniszek lekarski jest silnym przeciwnowotworowym środkiem, które dodatkowo jest bezpieczne i nie narusza stanu zdrowych komórek w organizmie. Udowadniają to, między innymi pozytywne wyniki badań na myszach, podczas których przeszczepiano im ludzkie komórki nowotworowe.

Dr Scierra Pandi, biochemik oraz główny lider badań, stwierdził, że napój z mniszka jest najbardziej skutecznym i przełomowym naturalnym lekarstwem przeciwnowotworowym. W 2015 roku uzyskano zgodę badań na ludziach, z wykorzystaniem napoju z korzenia mniszka lekarskiego, a aktualnie stosuje się go również w leczeniu 1 fazy chłoniaka oraz białaczki.

Korzeń z mniszka lekarskiego jako lek jest jeszcze na wczesnych etapach badań, ale jego właściwości mają ogromne szanse na przyszłe wykorzystanie go w głównych sposobach terapii nowotworowej. Dziś na pewno wiadomo, że korzeń z mniszka lekarskiego niszczy i wytwarza apoptozę komórek nowotworowych.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!