Dlaczego warto podpalić liść laurowy w domu na 10 minut. Będziesz zaskoczona efektem

Listki laurowe, te same, które dodaje się do zup, marynat czy bigosu, świetnie poprawiają smak potraw.

Kopiuj

Wydawać by się mogło że ta popularna i dobrze znana przyprawa nie jest już w stanie niczym zaskoczyć. Jeżeli tak myślisz, to jesteś w błędzie! Ich niezwykłe właściwości znane są niewielu, a szkoda. Ale po kolei. Jest moc w tych niepozornie wyglądających listkach.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby się o tym przekonać, to talerzyk, kilka listków i pudełko zapałek. Na spodeczku połóż 1 lub 2 listki laurowe i podpal. Listki laurowe są idealnie suche i szybko zajmują się płomieniem, wydzielając przy tym aromatyczny dymek, który natychmiast wypełnia całe pomieszczenie.

 

Szara chmurka z dymu ma bardzo przyjemny zapach i działa na… ośrodki w mózgu.

Te same, które są odpowiedzialne za dobry nastrój. Jeżeli trzęsło ze zdenerwowania, to tym razem obejdzie się bez waleriany. Wonny dymek sprawia, że oddech spowalnia, staje się głębszy, wyrównany, a Ty jakimś cudownym sposobem przenosisz się w stan odprężenia i relaksu.

Przyjemny dla człowieka dymek jest znienawidzony prze komary, które nie mają już odwagi atakować.

W letni wieczór podpal kilka listków i zapomnij o pladze krwiopijców, bo znikną. Jest to znacznie lepszy i zdrowszy sposób na odstraszenie insektów, niż stwarzające ryzyko środki chemiczne. Bezpieczniejszy, przyjemniejszy i prawie za darmo..

Kopiuj

Tak, listki laurowe mają wielką moc. Szybko przekaż to dalej, niech i inni dowiedzą się o ich niezwykłych właściwościach!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!