Skuteczna indyjska metoda leczenia dłońmi – pomaga w bólach stawów i głowy.

Fizyczny czy psychiczny ból doskwierał zapewne każdemu z nas. Jak sobie z nim radzić, gdy już się pojawi?

Oprócz zastosowań tradycyjnej medycyny, silnych leków przeciwbólowych i faszerowania się chemią,
ludzie coraz częściej uciekają się do praktykowania jogi. To ona sprawia, że czują się lepiej!

Medycyna z Zachodu zaznacza, że praktyka jogi ma swoisty wpływ na pewną część układu nerwowego, która odpowiada za odpoczynek i relaks.

 

Nie ma mowy tu o akrobatycznych pozycjach i skręcaniu ciała w niemal niemożliwe kształty, jak głosi błędny stereotyp. Oddech, medytacja i proste gesty to ćwiczenia o które chodzi. Pomagają one budować świadomość swojego ciała.

Mudra gestów to metoda pochodząca z Indii. Pobudza ona różne części ciała i umysłu oraz pomaga walczyć z wszelkimi dolegliwościami i łagodzi ból.

Kontekst ezoteryczny wskazuje, że każdy palec odpowiada jednemu z elementów: woda, ziemia, powietrze, ogień i przestrzeń. Przy regularnym stosowaniu mudry ma ona pozytywny i potężny wpływ na organizm.

Poznaj 8 z najpopularniejszych mudr, które mogą zadziałać jak silna terapia. Większość z nich możesz wykonywać o każdej porze dnia i nocy.

Gyan Mudra – mudra wiedzy

Ta mudra pomaga w bezsenności , poprawia naszą koncentrację i pamięć oraz pobudza gruczoły przysadki mózgowej. Wyzbywa się lenistwa na rzecz entuzjazmu i twórczego myślenia.

 

Złącz czubek palca wskazującego i kciuka by wykonać mudrę. Resztę palców wyprostuj bądź lekko przygnij w zależności jaka pozycja będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Vayu Mudra i mudra powietrza

Jest genialnym sposobem na eliminację niepokoju ze swojego życia. Pomaga również pozbyć się nadmiaru powietrza gromadzącego się w żołądku.

 

Jest niesamowicie korzystna dla osób cierpiących na przewlekłe choroby, zapalenia stawów, problemy z kręgosłupem, a także choroby Parkinsona.

Palec wskazujący zegnij i przyłóż do niego kciuk w taki sposób by poczuć delikatny nacisk. Pozostałe palce powinny być wyprostowane i rozciągnięte tak, jak to tylko możliwe.

Shunya Mudra – mudra pustki

Osoby mające problemy ze słuchem chętnie wykonują tę mudrę. Dodatkowo łagodzi bóle związane z uszami. Praktyka powinna być zakończona po uzyskaniu oczekiwanych rezultatów.

 

Środkowy palec zegnij i dociśnij go kciukiem. Pozostałe trzy palce wyprostuj tak bardzo, jak tylko możesz.

Prana Mudra – mudra życia

Ten gest jest w stanie pomóc Ci w cierpieniu związanym z bólem mięśni i zmęczeniem. Jest to jedna z najbardziej istotnych mudr. Równoważy ona energię organizmu i ma silny wpływ na problemy z bezsennością i wzrokiem.

 

Zegnij serdeczny oraz mały palec. Dotknij czubkiem kciuka ugiętych palców, a pozostałe wyprostuj.

Varun Mudra – mudra wody

Jest to bardzo prosta mudra, która pomaga zmniejszyć ból w stawach wynikający chociażby z zapaleń. Ludzie chętnie z niej korzystają również ze względu na korzystny wpływ na skórę.

 

Złącz lekko opuszki małego palca i kciuka. Resztę palców wyprostuj.

Jal-shaamak-mudra – mudra wody

Redukuje ona poziom wody w naszym organizmie. Jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi z problemem łzawiących oczu, częstego kataru i nadmiernej potliwości.

 

Kciuk połóż na małym palcu i delikatnie go dociśnij. Wierzenia mówią, że woda (mały palec) jest tłumiona przez ogień (kciuk).

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!