Przepis na ciasto, które jest nie tylko bardzo apetyczne, ale również niezwykle zdrowe – Tylko z 3 składników.

Każda osoba uwielbia słodycze. Niestety wiele osób obawia się ich próbować przed ryzykiem nabycia dodatkowych kilogramów.

Jednakże warto powiedzieć, że są takie rodzaje ciast, które są niezwykle smaczne i nie tuczą. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu przepis na bardzo smaczne oraz bardzo zdrowe ciasto, które z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. A co najważniejsze – ciasto to można zrobić w zaledwie pięć minut, mając do dyspozycji tylko trzy bardzo proste składniki.

 

 

Składniki potrzebne do wykonania ciasta:

  • dwie szklanki płatków owsianych (220 g)
  • 170 g gorzkiej czekolady
  • 375 ml mleka kokosowego

 

 

W jaki sposób przyrządzić ciasto?

Jeżeli chodzi o sposób przyrządzenia tego ciasta to należy powiedzieć, że jest ono niezwykle szybkie oraz proste. Otóż, w pierwszej kolejności powinniśmy przygotować formę do pieczenia, której średnica będzie wynosiła nie mniej niż 18 cm.

 

Oczywiście taką formę musimy wyłożyć papierem do pieczenia i w dokładny sposób nasmarować taki papier masłem. Następnie powinniśmy zająć się szatkowanie w drobne kawałki gorzkiej czekolady i jednocześnie w małym garnku podgrzewać mleko koksowe.

 

Jeżeli zauważymy, że mleko kokosowe już nam się zaczyna gotować to w następnej kolejności powinniśmy dodać do niego drobno pokrojoną gorzką czekoladę. Wszystko należy wymieszać ze sobą na bardzo małym ogniu, aż do momentu, gdy osiągniemy jednolitą oraz gładką masę.

 

Gdy już gładka masa zostanie osiągnięta to następnie dodajemy do niej płatki owsiane i wszystko ze sobą jeszcze raz mieszamy. Tak przygotowaną masę wykładamy na papier do pieczenia, który znajduje się w formie o średnicy 18 cm.

 

Następnie należy odstawić do ostygnięcia w temperaturze pokojowej, a później włożyć do lodówki na około cztery godziny. Ciasto to przypadnie każdemu.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!