Twoje storczyki przestały kwitnąć? Z pewnością przyda im się odżywka, przygotowana z tego banalnego produktu

Do niedawna, nawet nie pomyślałam, że istnieją tanie domowe środki do odżywienia i nawożenia kwitnących roślin pokojowych i gdy tylko pojawił się jakiś problem – biegłam do sklepu ogrodniczego po gotowy środek.

 

Jednak jakiś czas temu, wieloletni znajomy mojego taty – zresztą ogrodnik z krwi i kości – polecił mi genialną odżywkę, która nic nie kosztuje. Za to pozwala mi w każdej chwili pomóc moim roślinom w skutecznej regeneracji i cieszyć się roślinami domowymi pełnymi kwiatów.

 

 

Genialna odżywka o której mówię, to nic innego jak powszechnie znany – banan. W moim domu są zawsze, ponieważ wszyscy bardzo je lubimy, a ich skórka od tamtej pory nie ląduje w śmietniku.

 

Skórka bananów, zawiera bogactwo minerałów, potasu i magnezu, a zatem idealnie nadają się na przygotowanie domowego, wysokiej jakości nawozu zarówno dla pięknych i wymagających storczyków, jak i innych roślin doniczkowych.

 

 

Domowy nawóz – odżywkę, dla kwiatów można przygotować ze skórki banana na dwa sposoby:
  •  wysusz ją całkowicie, a następnie zmiel na proszek i zasyp małą ilością ziemi w pobliżu korzeni.
  •  zalej świeżą skórkę banana 1 L wody, potem odstaw na 24 godziny i tak przygotowanym nawozem, podlewaj rośliny.

 

Z tak przygotowanym nawozem, już po drugim podlewaniu pobudziłam do kwitnienia i wzmocniłam swojego storczyka, który od jakiegoś czasu nie chciał zakwitnąć. Wypróbowałam go również na pelargoniach i kaktusie bożonarodzeniowym. Efekt mnie wprost zaskoczył i niesamowicie ucieszył.

 

Wewnętrzną częścią skórki od banana, można również w łatwy sposób usunąć kurz z liści roślin doniczkowych oraz nadać piękny połysk liściom dużych roślin.
Oprócz roślin, skórka od banana może ułatwić życie również Tobie…

 

 

Jest doskonałym środkiem na wybielanie zębów, świetnie usuwa osad i przebarwienia od kawy, nikotyny czy wina. Nadaje zębom naturalny połysk i wzmacnia ich odporność. Powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!