Sianie kopru- Wszystkie sposoby, aby plony były jeszcze bardziej obfite.

W jaki sposób dobrze zasiać koper? Znajdziesz tu różne sposoby, aby Twój koper był jeszcze większy.

 

Latem bardzo często dodajemy koper do wielu dań. Jego piękny zapach , znacznie polepsza każdą potrawę. Dodajemy go przede wszystkim do surówek ze świeżych warzyw, sosów do cukinii smażonej lub młodych ziemniaków , każde to danie ma piękny zapach dzięki dodaniu kopru.

 

Gdy w środku lata posiejesz koper, to zebrać go możesz dopiero jesienią. Przedłużony wtedy będzie jego smak. Poznasz tu kilka wartościowych wskazówek, które zwiększą twą wiedzę na temat siania kopru. Dowiesz się jak dobrze posiać koper w lipcu.

 

Odpowiednio trzeba przygotować glebę.

Wybierz odpowiednie miejsce do posiania kopru. Najlepszym będzie nasłonecznione miejsce. Przed sianiem na ziemię nanieś ograniczone dodatki. Do nawożenia idealnie nadadzą się humus oraz kompost. Do siania kopru nie nadaje się ziemia wapienna.

 

Przygotuj nasiona.

Pracę nad nimi trzeba zacząć około dwóch dni przed posianiem. Zostaw namoczone je na płóciennej szmatce lub na gazie. Płyn trzeba zmieniać co osiem godzin. W ciągu tygodnia namoczone nasiona wykiełkują , a poczekasz około dwóch tygodni jak tego nie zrobisz.

 

Siew prawidłowy.

Na głębokość 3 cm przygotuj w ziemi otwory. Odległości między nimi powinny być minimum 25 cm. Obok innych warzyw możesz posiać koper.

 

Przerzedzenie.

Gdy pojawia się pierwsze pędu koniecznie je przesadź. Warto zrobić to po deszczu lub po podlewaniu. Gdy zaczną pojawiać się pierwsze 3-4 liście , też o tym pamiętnej. Odpowiednia odległość między zasianymi ziołami to 3-5 cm.

 

 

Latem sianie kopru nie jest wcale takie trudne. Zawsze zwracaj uwagę na stan gleby oraz odpowiednie jej nawilżenie. Życzę powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!