Niezwykła roślina, która pozwoli pozbyć sie wielu dolegliwości a rośnie nawet w doniczce

Rośliną, którą każdy powinien mieć w swoim domu, jest rozmaryn. Zioło to cieszy się rosnącą popularnością, której nie ma co się dziwić. Bowiem pomaga ono na wiele dolegliwości, a dodatkowo jej zapach ułatwia odpoczynek i poprawia nastrój.

Miejscem, w którym naturalnie można spotkać rozmaryn, są kraje basenu Morza Śródziemnego. Tam, można je spotkać niemal w każdym domu. Rodowici mieszkańcy doceniają jego niezwykłe właściwości oraz uważają, że dzięki niemu w domu panuje radość, spokój i miłość.

Zioło to pomocne jest przy różnego rodzaju urazach i bólach reumatycznych. Przypisuje się mu właściwości rozgrzewające, dzięki czemu polecany jest w leczeniu bólów pleców, naciągnięciu ścięgien czy mięśni, a nawet łagodząco przy stłuczeniach. W przypadku wskazanych bóli warto zaopatrzyć się w maść rozmarynową, którą można wykonać masaż poszczególnych mięśni, a nawet odcinków kręgosłupa. Dodatkowo rozmaryn sprawdzi się jeśli cierpimy na bezsenność, bóle głowy i migreny. Posiada właściwości kojące, wycisza i ułatwia zasypianie.

Na co polecany jest rozmaryn?

 • Wpływa pozytywnie na układ nerwowy, działa uspokajająco, niweluje stres i poprawia jakość snu
 • Wspomaga układ trawienny
 • Zwiększa apetyt, jednocześnie zmniejszając ryzyko wzdęć i bóli brzucha
 • Poprawia wydzielanie żółci
 • Ma właściwości rozgrzewające
 • Zmniejsza bóle mięśni, ścięgien i bóle reumatyczne
 • Jest pomocny w leczeniu dny moczanowej
 • Zwiększa przepływ krwi do poszczególnych części ciała

Rozmaryn, zioło pomocne nie tylko w bólach, ale i jako ulga w przeziębieniu i chorobach płuc

Rozmaryn jest ziołem, które polecane jest w trakcie leczenia zapaleń górnych drug oddechowych. Olejek z jego dodatkiem przyniesie ulgę w przeziębieniu, grypie, zapaleniu zatok, a nawet w przypadku kataru. Dzięki jego niezwykłym właściwościom ułatwi oddychanie i sprawi, że chorowanie nie będzie aż tak uciążliwe.

Maść z rozmarynu — naturalny produkt na wiele schorzeń

Maść z dodatkiem rozmarynu sprawdzi się w przypadku bóli reumatycznych. Masaż z jej użyciem przyniesie ulgę w bólu kręgosłupa i przeciążonych mięśni. Dodatkowo masaż skroni w krótkim czasie pomoże złagodzić bóle migrenowe. Maść rozmarynowa zmniejszy również opuchliznę w przypadku użądleń oraz przyśpieszy leczenie siniaków i drobnych urazów.

Składniki potrzebne do przygotowania domowej maści z rozmarynem:

 • rozmaryn — około dwóch garści, drobno posiekany
 • 250 g wazeliny, oleju kokosowego lub innej czystej maści
 • pojemnik, w którym będziemy przechowywać maść

Sposób przygotowania

Podgrzej do rozpuszczenia olej, maść, lub wazelinę, nie dopuszczając do zagotowania. Do tak przygotowanego tłuszczu dodaj drobno pokrojony rozmaryn. Odstaw całość do ostygnięcia na 24 godziny. Po upływie tego czasu ponownie rozgrzej substancję, całość przecedź przez szmatkę, przelej do pojemniczka, w którym będziesz przechowywać maść. Przecedzenie pozwala uniknąć grudek i kawałków rozmarynu w maści. Produkt odstaw do skrzepnięcia i ostudzenia, a następnie trzymaj w lodówce.

Stosuj w miarę potrzeb! Zapomnij o bólu mięśni i rozgrzej się niezwykłą mocą rozmarynu.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!