Picie Kawy – 2 filiżanki dziennie, pij na zdrowie.

Wielu z nas, nie wyobraża sobie początku dnia bez kubka kawy. Skutecznie nas pobudza i dodaje energii do działania oraz zwalcza senność.

 

 

Jednak czy wiesz, jakie inne zdrowotne właściwości ma kubek aromatycznej kawy?

Wieloletnie badania i zebrane naukowo, udowodnione fakty, pozwalają inaczej spojrzeć na korzyści płynące z picia kawy. Oto one:

 

1. Kawa czyni Cię mądrzejszym.

Naukowcy z Uniwesytetu w Barcelonie, udowodnili naukowo, że wydajniej działa mózg człowieka będący pod wpływem kofeiny i glukozy. Zaś pewien szkocki historyk i filozof, powiedział kiedyś „Siła ludzkiego umysłu jest wprost proporcjonalna do ilości zużytej kawy”.
Jeśli więc w pracy czeka Cię duże wyzwanie, zacznij od kubka kawy i małego słodkiego „co nie co”. Wkrótce znajdziesz najlepsze rozwiązanie.

 

 

2. Kawa sprawia, że ​​jesteś szczęśliwszy.

Kawa zwiększa wydajność i produkcję endorfin – hormonów szczęścia. Spożywanie naturalnej kawy w umiarkowanych ilościach przyśpiesza również metabolizm.

Badanie przeprowadzone przez Harvard School of Public Health, udowodniły, że kawa działa jak łagodny środek przeciwdepresyjny. Zwiększa uwalnianie neuroprzekaźników, w tym serotoniny, dopaminy i noradrenaliny.

Wiemy już, dlaczego mamy mały wskaźnik depresji u miłośników kawy. Jedna filiżanka kawy każdego dnia, zmniejsza ryzyko samobójstwa u kobiet i mężczyzn nawet o 50%.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!