Stosowanie nawozu cukrowego. Zagwarantuje on obfite i zdrowe plony każdego roku.

Niesamowity cukrowy nawóz do grządek ogórkowych

Oto prosty sposób na obfite plony, który daje gwarantowane rezultaty. Nie od dziś wiadomo, że każda roślina bez odpowiednich składników odżywczych nie może się rozwijać. Oznacza to, że czegoś jej brakuje w glebie do odpowiedniego wzrostu bądź owocowania.

Wielu Ogrodników korzysta z pomocy, którą stanowią w różnego rodzaju nawozy. Oczywiście istnieje mnóstwo różnorodnych nawozów, które łatwo można przygotować samodzielnie w domu i nie są drogie tak, jak te kupowane w sklepach ogrodniczych.

Jednym z doskonałych domowych nawozów jest ten nawóz, który powstaje na bazie cukru. Warto wiedzieć, że glukoza jest potrzebna nie tylko rośliną ale także ludziom. Oto przepis na wyjątkowo tani nawóz, który można łatwo przygotować w domowych warunkach i to w zaledwie kilka minut.

 

Efekty nawozu cukrowego

Pierwsze efekty zastosowanego nawozu cukrowego będą widoczne już po pierwszym zastosowaniu. Nasze sadzonki staną się o wiele świeższe i szybciej zaczną rosnąć, a co za tym idzie będę obficie kwitnąć. Co więcej zaleca się regularnie stosować ten nawóz w ciągu całego sezonu.

Wówczas jeśli nawozimy nim ogórki staną się one mocne, chrupiące oraz będzie ich zaskakująco dużo. Cały sekret tej metody polega na tym, że system korzeniowy ogórków pochłania cukier z przygotowanego przez nas nawozu. Cukier z korzeni rośliny jest kierowany do kwiatów i owoców, a to wpływa korzystnie na ich rozwój. Ogórki wówczas przechowują cukier, jako wyjątkowo pożywny substrat do nasion.

 

Przepis na cukrowy nawóz

W pierwszej kolejności należy rozpuścić dwie łyżki cukru bądź jedną tabletkę glukozy w litrze wrzącej wody. Całość należy wymieszać, ostudzić, a następnie podlać nim rośliny. Ilość jaką powinniśmy zastosować mieszanki na jeden krzak to 200 ml.

Metoda ta choć niesie z sobą wiele korzyści to nie się również sobą jeden istotny minus. Należy pamiętać iż mrówki również lubią słodkie, a co za tym idzie gdy zastosujemy ten nawóz mogą zagościć na naszym ogródku. Oczywiście nie jest to duży problem gdyż istnieje wiele metod, które pomogą zwalczyć mrówki, by te nie gościły na naszych grządkach.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!