Domowe sposoby – mało kto o tym wie. Stosuj je i zapomnij o brzydkich nogach

Popękane żyłki na nogach to problem niejednego z nas. Są niestety nie tylko mało estetyczne, ale powodowane są poważnymi zmiennymi  organizmie, związanymi ze zmianami hormonalnymi, nadwagą czy siedzącym trybem życia.

Dzięki domowym sposobem możemy sprawić, że znienawidzone pajączki staną się mało widoczne lub w ogóle znikną. Przedstawiamy pomysły na skuteczną walkę z tymi niechciana pozostałościami na ciele, które w dodatku często potrafią sprawiać ból.

 

Po pierwsze – zielone pomidory

Warzywa te należy pokroić w plasterki i położyć na ciele w miejscu, w którym występuje pajączki. Istotne tutaj jest, aby były to zielone i niedojrzałe pomidory. To właśnie w takich warzywach znaleźć można solaninę, czyli organiczny związek chemiczny, który jest niebezpieczny dla zdrowia.

Kiedy zostanie zjedzony, ponieważ może spowodować bardzo poważne zatrucie w układzie pokarmowym. Przydaje się jednak w leczeniu zmian na skórze.

Takie zielone pomidory wystarczy zostawić na skórze przez około dwie, trzy minuty. Następnie konieczne jest nałożenie kremu nawilżającego, ponieważ solanina potrafi wysuszyć skórę. Wystarczy dziesięć dni, aby nasze pajączki stały się niewidoczne.

 

Nie masz zielonych pomidorów? Żaden problem, wystarczy, że zastosujesz surowym ziemniaki. Efekt będzie taki sam.

Po drugie – ocet jabłkowy

Octem jabłkowym wystarczy zwilżyć wacik kosmetyczny i delikatnie pocierać miejsce, w którym mamy pajączki. Istotne jest, aby zabieg powtarzać trzy razy dziennie przez około trzydzieści dni.

Należy jednak pamiętać, aby nie stosować tej metody na twarz. Może spowodować, że dojdzie do podrażnienia skóry.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!