Kurkuma – wystarczy łyżeczka dziennie. Instrukcje krok pokroku.

Jak w prosty sposób wzmocnić stawy, zregenerować wątrobę i poprawić pamięć? Jedyne czego potrzebujesz do łyżeczka tajnego składnika i szklanka wody – spróbuj!

Kurkuma jest znana na całym świecie – nie tylko jako wszechstronna przyprawa, dodająca smaku i aromatu potrawom, ale także jako środek wspaniale wpływający na nasze samopoczucie. Jakie są skutki spożywania niezwykłej kurkumy? Jak ją wykorzystać w celu poprawy swojego zdrowia? Kurkuma słynie przede wszystkim z działania przeciwzapalnego oraz przeciwbólowego. Jakie są nieznane właściwości kurkumy? Ma ona również pozytywny wpływ na działanie wątroby, mózgu a nawet płuc.

Zdrowie mózgu a wpływ kurkumy

Badania naukowe prowadziły także do odkrycia znaczącego wpływu kurkumy na ludzki mózg. Naukowcy wykazali, że kurkumina uniemożliwia gromadzenie się złogów beta-amyloidowych, będących główną przyczyną choroby Alzheimera.

Kurkuma pomaga także w przebiegu zdiagnozowanej choroby Alzheimera – przeciwzapalne działanie kurkuminy pomaga odbudowywać uszkodzenia spowodowane stanem zapalnym oraz czynnikami utleniającymi. Ponadto kurkuma jest doskonałym lekarstwem na lęki i depresję, co zostało naukowo potwierdzone w wyniku prowadzonych badań.

Rola kurkumy w profilaktyce raka i leczeniu wątroby

Kurkuma jest od starożytności stosowana w leczeniu chorób wątroby – od dawna znane jest jej silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Tradycyjne zastosowania to jedno, ale od ponad dwudziestu lat naukowcy zaczęli szczegółowo badać rolę kurkumy w procesie leczenia zapobiegania, a nawet leczenia chorób wątroby.

W trakcie badań potwierdzono jej prozdrowotny wpływ na wątrobę – kurkuma pozwala zmniejszyć uszkodzenia wynikające z marskości wątroby, zbyt wysokiego poziomu żelaza, przedawkowania alkoholu lub spożycia toksyn. Aktywny składnik kurkumy –  kurkumina, wpływa na znaczące zmniejszenie  ryzyka wystąpienia raka wątroby, ponieważ aktywnie eliminuje wiele czynników rakotwórczych w ludzkim organizmie. Wesprzyj swoje zdrowie dzięki regularnemu, codziennemu spożywaniu kurkumy – bardzo łatwo dokonasz tego z naszym prostym przepisem.

Przepis na napój z kurkumą

Do przygotowania leczniczej wody z kurkumą potrzebne będą:

  • 1/2 łyżeczki kurkumy
  • 1 szklanka (250 ml) wody
  • szczypta czarnego pieprzu

Sposób przygotowania

Zagotuj wodę w garnku. Do wrzątku wsyp kurkumę i czarny pieprz (aby poprawić wchłanianie kurkuminy w jelicie). Całość gotuj na małym ogniu przez kolejne 5 do 10 minut, a następnie odstaw do ostygnięcia. Przestudzony napój należy po prostu wypić.

Dawkowanie

Zalecamy picie napoju z kurkumą codziennie. Systematyczne przyjmowanie kurkumy będzie miało wpływ na zdrowie wątroby i mózgu. Wpłynie również pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu – znikną stany zapalne, migreny, bóle w stawach oraz bóle głowy. Na pewno zaobserwujesz poprawę trawienia, łatwiejsze oddychanie oddechowych oraz wzrost energii do życia.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!