Karetka w dłoni. Sekretna moc palców u dłoni. Dlatego masaż dłoni jest tak korzystny dla zdrowia.

Podczas gdy biegniemy do najbliższej apteki po pomoc, Koreańczycy znajdują panaceum na choroby na własnych ciałach i samodzielnie ratują się od bólów głowy, kaszlu, nadciśnienia, a nawet chorób serca.

Metoda leczenia bez zastrzyków i tabletek jest dostępna dla każdego i nazywa się su-jok (przetłumaczone z koreańskiego jako su – hand, jok – leg). I nie wymyślili tego mnisi tybetańscy, ale profesor Seoul University Park Jae Woo w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

 

 

Su Jock Therapy

Terapia su-jock łączy wielowiekowe doświadczenie medycyny chińskiej i nowoczesną wiedzę z zakresu refleksologii.

Zwolennicy metody twierdzą, że na naszych stopach i rękach znajdują się biologicznie aktywne punkty odpowiadające narządom wewnętrznym i częściom ciała.

 

Technika terapii polega na znajdowaniu obszarów skóry z nieprzyjemnymi odczuciami i działaniu na nie. W celu stymulacji punktowej można użyć improwizowanych środków, na przykład zapałki lub ołówka, a nawet nasion roślin.

Nasiona to żywe obiekty biologiczne, które mają własną energię. Dotykając bolesnego punktu, pochłaniają patogeniczną energię, zwracając w zamian dobrą energię.

Nie ma przeciwwskazań i skutków ubocznych dla tej metody i nie ma nic skomplikowanego w działaniach – wystarczy spojrzeć raz, aby zrozumieć zasadę lokalizacji stref. Dlaczego więc by nie spróbować?

 

Nauka wpływania na ciało

 

Ból głowy

W przypadku bólu głowy owiąż paliczek paznokcia kciuka (odpowiada głowie) zwykłą gumką farmaceutyczną i poczekaj kilka minut. Kiedy górna część  zmieni kolor na czerwony, ściągnij gumkę.

 

Poczujesz, jakby krew odpłynęła z twojej głowy. Jeśli to nie nastąpi po pierwszym razie, powtarzaj manipulacje przez 3-5 minut, aż stan się poprawi.

Ból zębów

 

Za pomocą tępego ołówka znajdź bolesne miejsce w pobliżu paznokcia. Jeśli po 3-5 minutach masażu ból minął, to punkt został znaleziony poprawnie.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!