Ta roślina przyciąga szczęście i pieniądze. Jednak sekret tkwi w jednym szczególe

Wedle legend, istnieje roślina, która może zapewnić przypływ pieniędzy. Nie do końca wiadomo, czy jest to prawda, ale wiadomo, o którą chodzi.

Chodzi o grubosza. Popularniejsza jest nazwa, kojarzona chyba przez każdego – „Drzewko szczęścia”. W wielu kulturach jest to symbol fortuny i jak sama nazwa wskazuje – szczęścia. To idealny prezent na nowy dom lub w ramach rozpoczęcia nowej drogi życia.

 

Nie tylko nowożeńcom jest więc pisane szczęście, ale także przykładowo początkującym biznesmenom. Głęboka zieleń liści symbolizuje odbudowę i wzrost. Przypominają kształtem małe monety, co pozwala im przyciągać do właściciela powodzenie i środki finansowe.

Gdzie grubosz powinien stać?

Południowo-wschodni róg domu, czy mieszkania, to idealne miejsce dla tej rośliny. Tak mówią o niej zasady chińskiej filozofii feng shui, która zajmuje się człowiekiem i jego interakcjami z otoczeniem. Ważne, by dbać o swoją roślinkę, gdyż każdy nowy liść oznacza zbliżający się, nagły przypływ pieniędzy.

Jak o niego zadbać?

Jest banalny w uprawie i nie wymaga dużej wiedzy, czy wysiłku. Poradzi sobie z nim nawet osoba, której usychają wszystkie inne kwiatki w domu.

 

To chyba najlepsza możliwa rekomendacja. To bardzo poszukiwana roślina, więc nie ma na co tracić czasu – nadeszła pora wzięcia swoje przyszłości we własne ręce.

Idealnie tutaj sprawdzi się powiedzenie – jak dbasz, tak masz!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!