Domowy odświeżacz powietrza. Wystarczy kilka minut i wybór ulubionego zapachu

Czy wiesz, że zawarte w sklepowych odświeżaczach substancje chemiczne, tj: ftalany, formaldehyd i fenol, są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia? Są to substancje rakotwórcze, które z łatwością przez płuca i skórę przenikają do naszego organizmu. Oczywiście pięknie pachną, ale większość tych najbardziej zapachowych są dość drogie.

 

Mamy jednak prawdziwy hit! Najlepszy i nietoksyczny odświeżacz powietrza możesz za grosze przygotować samodzielnie w domu. Nie zajmie Ci to wiele czasu, za to korzyści są bezcenne!
Wnętrze Twojego mieszkania, szafy lub samochodu, od tej pory wypełni piękny zapach, odświeży i uchroni ubrania w szafie przed molami i zneutralizuje brzydkie zapachy. Dowiedz się jak to zrobić!

Co potrzebujesz?

W każdym domu, znajdzie się ładny słoiczek, który przestawialiśmy do tej pory z kąta w kąt, ale szkoda było go wyrzucić. Będzie teraz idealny do domowego odświeżacza powietrza. Niezastąpiona jest również soda oczyszczona, która nie tylko zneutralizuje nieprzyjemne zapachy, ale też działa przez długi czas… Spróbuj i przekonaj się sama!

Składniki:
  • soda oczyszczona
  • olejek eteryczny o ulubionym zapachu
  • 1-2 małe, ozdobne, słoiczki z przykrywką

 

Przygotowanie:

1. Do słoiczka wsyp sodę oczyszczoną (ok. 1 cm. )

 

 

2. Dodaj ok. 12 kropli olejku eterycznego.

 

3. Zamknij dokładnie słoiczek przykrywką i dobrze wstrząśnij. W przykrywce zrób kilka dziurek.

 

Twój domowy odświeżacz powietrza jest gotowy!

 

 

Aby wzmocnić wydobywający się aromat, możesz włożyć do słoiczka podgrzewacz. Pod wpływem ciepła, Twój dom natychmiast wypełni się pięknym zapachem.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!